Катастрофа с нелегални мигранти между Изгрев и Зорница
На 24.05.т.г. около 04.45 ч. в района на бургаската улица „Струга“ в посока УМБАЛ - Бургас служители от сектор „Пътна полиция“ към ОДМВР - Бургас направили опит да спрат за проверка л.а. „Мерцедес Е 270“, със софийска регистрация, чийто водач не се съобразил с полицейските разпореждания и продължил, ускорявайки движението си в посока бул. „Никола Петков“. Минути по-късно автомобила паднал от активната пътна лента непосредствено до входа на подлеза между комплекси „Зорница“ и „Изгрев“ от страната на бл. 21 в к-с „Зорница“. Констатирано е, че водачът на „Мерцедес“ избягал, изоставяйки в автомобила трима мигранти, самоопределили се, като мароканци / единият от тях се превозвал на задната седалка, а двама – в багажника/. Мъжете са откарани за преглед в УМБАЛ - Бургас, където е установено, че са получили различни наранявания : първият мароканец / на 20 години/получил травма на гръбначния стълб и гръдния кош, но е без опасност за живота, вторият – на 24 години получил мозъчно сътресение, е настанен за лечение в УМБАЛ – Бургас, без опасност за живота, а третият – 20 годишен получил контузия на гръбнака / настанен за лечение в УМБАЛ – Бургас, без опасност за живота/. В резултат на самостоятелната катастрофа, предизвикана от движение с несъобразена скорост по хлъзгава и мокра пътна настилка, са нанесени значителни материални щети по инфраструктурата, като е изкъртена около два метра бетонна ограда, около осем метра метална конструкция, четири метра колчета и два крайпътни бордюра.
Коментари
Публикуване на коментар