Ръгби клуб "Моряците" организира отворена тренировка в кв. Ветрен

 


По повод 17 май – Деня на българския спорт, Ръгби клуб "Моряците" организира отворена тренировка в квартал Ветрен. Тя  се проведе от 16 часа на стадиона в квартала и е насочена към деца и младежи, които все още не са открили своята спортна среда. Желаещите ще имат възможност да се запознаят с тренировъчния процес и с основите на играта, а след това ще могат да тренират безплатно в рамките на един месец. Тук е мястото да допълня, че работим съвместно и по програмата Rugby Rising Play, която стартира покрай Световното първенство по ръгби през 2025 година в Англия. Програмата дава възможност на момичета до 18 години да тренират ръгби безплатно през цялата година.

Източник: bnrnews.bg

Коментари