Деца от ИЗГРЕВ „Чичко кмете, искаме си пързалката!“



С трогателно видео няколко деца от бургаския ж.к. „Изгрев“ отправиха послание към кмета на Община Бургас с едно просто желание – да си върнат любимата пързалка на детската площадка.

„Чичко Кмет, искаме си пързалката!“, казват малчуганите в апела си, който привлича вниманието към състоянието на площадката до медицински център „Оксиком“.

Пързалката липсва вече година и половина

По думите на родители съоръжението е било повредено, след което е премахнато. Вече година и половина обаче на мястото не е поставена нова пързалка.

Така децата в района са останали без едно от най-предпочитаните съоръжения за игра.

Родителите сами ремонтират люлките

Живеещите в квартала разказват, че през последните месеци неведнъж сами са ремонтирали люлките на площадката, за да могат децата да продължат да ги използват безопасно.

Според тях обаче е необходима по-сериозна намеса, за да бъде мястото отново напълно подходящо за игра.

Желанието на децата

Малките жители на „Изгрев“ се надяват гласът им да бъде чут и площадката отново да разполага със здрави и безопасни съоръжения.

„Ще сме много щастливи да си имаме отново здрави пързалки и люлки“, казват родителите и децата в апела си към местната власт.

ИЗТОЧНИК: iskra.bg

Коментари