Блестящо представяне на ОУ „Пейо К. Яворов“ - ЛАЗУР



За втора поредна година ученици от ОУ „Пейо К. Яворов“ – Бургас завоюваха призови отличия в Националното състезание „Лаборатория за изкуство“, организирано от Министерството на образованието и науката. Тазгодишното издание на форума се проведе в Шумен и събра най-талантливите млади художници от цялата страна.

Безапелационен победител във възрастовата си група стана Емануила Пламенова Ангелова от 5. клас, която постигна впечатляващ резултат от 99 точки от максималните 100. Нейната подготовка е осъществена под ръководството на Красимира Ибришимова.

Националното състезание „Лаборатория за изкуство“ е сред най-престижните ученически форуми в областта на изобразителното изкуство. В него участват ученици от IV, V, VI, VII и X клас, като до всеки от етапите – общински, областен и национален – се допускат до трима представители от училище. Финалистите демонстрират както практически умения чрез изпълнение на художествена задача по зададена тема, така и задълбочени познания по теория и история на изкуството.

До националния кръг в Шумен достигнаха още четири ученички от ОУ „Пейо К. Яворов“, които достойно представиха училището, Бургас и областта:

• Мирослава Мазова – IV клас;

• Габриела Господинова – VI клас;

• Ния Иванова – VII клас;

• София Колева – VII клас.

Емануила Ангелова, Ния Иванова, София Колева и Габриела Господинова са възпитанички на Школата по изящни изкуства и стъклопис „Феерия“ към ОУ „Пейо К. Яворов“. Техен преподавател и вдъхновител е г-жа Красимира Ибришимова, чийто професионализъм и всеотдайност намират израз в многобройните успехи на нейните ученици на национални и международни форуми.



Коментари